Novinky & aktuality
- 6.4.2024 - Je tenkovrstvý anhydritový potěr s vysokou tepelnou vodivostí, vysokou pevností a umožňuje realizaci plovoucího potěru už od 25mm tloušťky.- AnhyLevel Heat ZDE
- 27.3.2024 - Co mají anhydritové podlahy společného se sádrokartonem, cementem, omítkami nebo substrátem pro pěstování žampiónů?
Základní surovinou pro výrobu těchto ve stavebnictví oblíbených materiálů je ZDE - 8.3.2024 - Hlasujte! Za jak dlouho myslíte, že je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze? Zúčastněte se prosím naší ankety a prohlédněte si odpovědi ostatních. ZDE.
Rady odborníků
Je možné využít anhydrit na vylití podlahy, kdy je podlaha tvořena hobrou a pod touto je struska? Je možno anhydrit nalít na hobru či je lépe tuto odstranit a anhydit .... více >>
Realizujete také průmyslové podlahy pro vyšší zatíżení? Budeme potřebovat 110 metrů čtverečních v garáżi pro nákladní .... více >>
Chtěl bych se zeptat na pokládku polystyrenu na podlahové topení v koupelně. Mám 6cm podlahového polystyrenu na něj přijde systémová deska 5 cm a 5 cm .... více >>
Musí být podklad pod Anhydridem rovný?Stavební firma vynechala ve skladbě pěnobeton a na podklad (někde zdivo, jinak desky) nerovnosti do 2 Cm nandali kročejovou izolaci 5 Cm a .... více >>
Hlasujte
Co jsou Anhydritové podlahy?
Anhydritové podlahy jsou dnes již velmi známou a rozšířeno technologií. Na tomto webu získáte velmi rychle přehled o tomto materiálu používaném ve stavebnictví.
Anhydrit – výroba
Původ anhydritu v přírodě
Přírodní anhydrit neboli bezvodý síran vápenatý CaSO4 pochází jak jeho název napovídá z přírodních zdrojů. Vysychání mořské vody nebo jinou ztrátou vody sádrovce vzniká přírodní anhydrit.
Pro použití ve stavebnictví pro výrobu směsí pro anhydritové podlahy není příliš vhodný, nemá stejnorodé vlastnosti a proto se používá anhydrit vyrobený uměle.
>> Poptejte zvýhodněnou cenu anhydritové podlahy >>
Uměly vyrobený ANHYDRIT pro stavebnictví i pěstování hub
Pro výrobu termického anhydritu je výchozí surovinou energosádrovec, který vzniká jako vedlejší produkt v elektrárnách z odsiřování spalin.
Energosádrovec je ve stavebnictví často používán, jedná se o chemicky velmi čistý produkt a v namleté formě je používán jako surovina pro výrobu sádrokartonových desek, cementu, sádrových omítek, dokonce mimo stavebnictví se používá pro speciální hnojiva nebo pro substráty pro pěstování hub.
Rozdíl mezi přírodním a termickým anhydritem je ve fyzikálních vlastnostech – velikost krystalů a sypné hmotnosti.
Použití pro výrobu anhydritových směsí
To co nás zajímá zejména v souvislosti se stavbou rodinného domu je použití anhydritu pro přípravu anhydritového pojiva pro směsi, které se následně využívají pro realizaci podlah.
Na stavbě u Vás to potom bude probíhat takto:
Autor: DS